Mikaela Shiffrinová si nevyjazdila v dnešnom obrovskom slalome Svetového pohára v Jasnej taký výsledok ako by očakávala a skončila až na treťom mieste. Frustrovaná však po pretekoch hovorila o možnom podvode zo strany organizátorov. 

Američanka viedla preteky po prvom kole, no v tom druhom ju zatienila Petra Vlhová, ktorá senzačne zvíťazila. Slovenská lyžiarka však pri prejazde zlomila jednu z bránok, ktorú bolo potrebné opraviť a štart Mikaely Shiffrinovej sa musel posunúť o niekoľko minút.

“Dnes to bol od Petry skvelý výkon, dokázala zvíťaziť. Viem, že súperiť s ňou bude vždy náročné. Bola som však naštvaná, pretože som musela čakať. Trvalo veľmi dlho, kým po jej prejazde dali dokopy poškodenú bránku. Počula som, ako všetci oslavujú, že vyhrala. Následne prerušili preteky pre opravu trate, no to, čo im malo trvať pol minúty, im trvalo 5 minút,” posťažovala si americká pretekárka, ktorú citoval portál Šport.sk.

“Nie je potrebné takéto neprofesionálne správanie a pomoc. Bola vo vedení a bolo to, ako keby si povedali, že poďme skúsiť, či sa jej náhodou nedostaneme do hlavy. Nebolo to profesionálne. Mohla som byť na treťom mieste aj bez a ona mohla vyhrať. Tieto veci, aby sa zdržali preteky a mňa rozhodili, hádže negatívne svetlo aj na jej výkon,” pokračovala naštvaná Shiffrinová.

Petra Vlhová: Víťazná jazda v Jasnej 2021

Zdroj: Šport.sk | Foto: Twitter | Video: Facebook/Šport v RTVS