Podľa mnohých najlepší futbalista súčasnosti i všetkých čias je ikonou Barcelony, v ktorej už prekonal takmer všetky dostupné rekordy. Ak jedného dňa po ňom pomenujú štadión alebo aspoň tribúnu, nebude to nijakým prekvapením. Päťnásobný futbalista roka a pravidelný člen ideálnej zostavy sezóny by možno na Slovensku vyhrával všetky ankety, no v Argentíne majú trošku odlišný názor.

Juhoamerická krajina s rozlohou presahujúcou dva miliony kilometrov štvorcových a viac ako štyridsiatimi miliónmi divákmi vlastne Messiho nikdy v domaćej lige nevidela. To mu síce nezabránilo vyhrať anketu o futbalistu roka už desaťkrát za ostatných dvanásť rokov (od roku 2005 ho porazili len Verón a Di María), no s dominanciou v ankete o športovca roka to už také ružové nemá.

Sledujte Športový Magazín aj na Instagrame – TU

Túto trofej získal Messi prvý a zatiaľ posledný krát v roku 2011. Kto dokázal takého fenoména futbalových trávnikov poraziť? Prakticky každý rok niekto iný. V našich končinách je však známy maximálne tenista Juan Martín Del Potro.

Z individuálnych športovcov dominovali tejto ankete za ostatné desaťročie napríklad boxeristi Sergio Martínez a Marcos Mandana či džudistka Paula Pareto. Na prekvapenie mnohých však prestížnu anketu ovládla aj hráčka pozemného hokeja Luciana Aymar či dokonca Adolfo Cambiaso hrajúci konské pólo!

Zdroj: Wikipedia | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.