lutujem to

Skutočne nepochopiteľne vyznievajú tieto fakty. Špička európskeho futbalu mohla vyzerať úplne inak. Veď ponuka trénovať jeden z najlepších klubov sveta sa naskytne možno raz za život. I keď Wengerovi ju núkali dokonca dvakrát, no nepomohlo.

Áno, bavíme sa o Arsénovi Wengerovi, ktorý odhalil veľmi zaujímavé veci zo svojej trénerskej kariéry v rozhovore pre BBC. Zrejme najzaujímavejšou informáciou bolo, že Francúz odmietol trénovať Los Blancos. Na otázku, ku ktorému klubu mal najbližšie počas svojej kariéry, no neprevzal tam trénerské kormidlo odpovedal jasne: “Určite k Realu Madrid. Nepoznám človeka, ktorý by túto ponuku odmietol dvakrát.”

“Povedal som si, že keď som sa dal na túto výzvu trénovania Arsenalu, pôjdem až do konca. Máte viaceré typy trénerov. Ja som bol najdlhšie pôsobiaci tréner v Monaku aj v Arsenale. Je to proste súčasťou mojej osobnosti,” povedal Wenger, ku ktorému sa vlastnosť vernosti hodí asi najviac. Ak mu však dvojnásobné odmietnutie Realu nebolo ľúto, rozhodnutie nekúpiť Ronalda do Arsenalu teda poľutovania hodné bolo.

Wenger odmietol Real Madrid

“Samozrejme, rozmýšľal som, že čo by bolo, ak by Ronaldo hral s Thierrym Henrym, Robertom Piresom, Sylvanom Wiltordom a Dennisom Bergkampom. Možno by sme strelili 200 gólov za sezónu! Niekedy to ľutujete. Myslíte si, že je to vaša chyba, že ste sa nerozhodli dosť rýchlo, alebo že sa niekedy finančne nemôžete dohodnúť s hráčom dosť rýchlo. Ale každý klub je plný príbehov ako tento,” povedal 70-ročný rodák zo Štrasburgu o možnom prestupe Ronalda do Arsenalu v minulosti.

Okrem podpisu Ronalda mal Arsenal možnosť podpísať tiež Zlatana Ibrahimovića, avšak rozhodnutie nekúpiť ho Wengera až tak neťaží. “Mal vtedy 17 rokov a hral v druhej švédskej lige. Nikto ho vtedy nepoznal,” skonštatoval bývalý obranca Štrasburgu. Aj takéto zaujímavé príbehy dokáže napísať trénerská kariéra, ako je tá Wengerova. Zrušiť jeden z najlepších klubov sveta a nekúpiť jedného z najlepších hráčov sveta. Stane sa.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter