Mať v srdci defenzívy skvelého hráča je kus úspechu- O tom by vedeli rozprávať fanúšikovia Liverpoolu. Po príchode Virgila van Dijka v januári 2018 sa ich obrana, ktorá bývala neraz terčom posmechu, stala nedobytnou pevnosťou. Behom necelých dvoch rokov sa stal z prehliadaného Holanďana obrovský pojem. Ako si však vedie on a jeho stopérski “kolegovia” v aktuálnej sezóne?

Podľa známeho portálu Whoscored.com je aj teraz holandská veža v drese The Reds najlepšie hodnoteným stopérom (z tých, ktorí odohrali aspoň polovicu zápasov) v TOP5 európskych ligách. Jeho priemerné hodnotenie je 7,38. V TOP10 sa však okrem neho nachádza už len jedno naozaj zvučné meno, a síce tretí Raphael Varane.

Skutočne nečakané je druhé miesto v Manchestri United nechceného Chrisa Smallinga, ktorý sa stal neodmysliteľnou súčasťou zostavy AS Rímu. Vysoké hodnotenia a s nimi súvisiace popredné priečky naprieč elitnými súťažami zastávajú ale aj fanúšikom nie práve mená, ako napríklad Salif Sané, Andrei Girotto a ďalší- Naopak, pre Ramosa, Piquého, Bonucciho, Alderweirelda, Maguireho, de Ligta či nášho Martina Škriniara miesto v TOP10 neostalo.

TOP10 stopérov sezóny podľa Who Scored k 17. januáru 2020:

Poradie Hodnotenie Hráč Klub
1. 7,38 Virgil van Dijk Liverpool
2. 7,29 Chris Smalling AS Rím
3. 7,18 Raphael Varane Real Madrid
4. 7,17 Salif Sané Schalke 04
5. 7,11 Çaglar Söyüncü Everton
6. 7,11 Andrei Girotto Nantes
7. 7,09 Dedryck Boyata Hertha Berlín
8. 7,08 Yeray Álvarez Athletic Bilbao
9. 7,08 Martin Hinteregger Eintracht Frankfurt
10. 7,06 Francesco Acerbi Lazio

Zdroj: Whoscored.com | Foto: Twitter