Dvakrát im vychytal postup do Premier League. Dvakrát. Napriek tomu si Mareka Rodáka vo Fulhame akosi vôbec nevážia. Vedenie klubu sa údajne rozhliada po novej brankárskej jednotke a teraz slovenského gólmana nemilo prekvapili samotní fanúšikovia.

Na sociálnej sieti Twitter sa šírila anketa, či by mal byť Rodák brankárskou jednotkou č. 1 v nasledujúcej sezóne. Čísla sú šokujúce. Až 79% respondentov odpovedalo „NIE“. Ak sa pozrieme na argumenty uvádzané jednotlivými hlasujúcimi, ostaneme zarazení. Fanúšik menom Dwayne sa vyjadril zvláštne. „Nie. Nemôže byť brankárskou jednotkou. Myslím si, že dôvod je úplne jasný. Nie je pripravený na tlak v najvyššej súťaži. Mal s tým problém už v Championship,“ napísal Dwayne.

Andrew mal trochu odlišný názor. „Mohol by byť jednotkou, ak by sme posilnili obranu. Ale nebude ňou. A posledný Danny D komentoval situáciu takto: „Myslím si, že je to kvalitný brankár, no neviem si predstaviť, že TK (pozn. Tony Khan – prezident Fulhamu) ostane pri ňom a nekúpi niekoho,“ napísal fanúšik Fulhamu.

Nuž, vyjadrenia sú vyjadreniami, no čísla tejto ankety naozaj sklamali. Fanúšikovia Fulhamu Rodákovi jednoducho neveria ani po jeho bravúrach a silných výkonoch. Je naozaj pravdepodobné, že Fulham podpíše nového brankára. Čo však bude s Marekom Rodákom, to je otázne.

Zdroj: Twitter/Cottage Talk | Foto: Instagram/rody.1, Instagram/fulhamfc