Vo futbale sa točia nehorázne veľké peniaze. Často si na svoje prídu nie len hráči, ale aj ostatní personál. Najnovšia správa hovorí o tom, že si o “nekresťanskú” sumu prilepšil jeden z ľudí,ktorý pre nich pracuje a to Andre Cury.  

Cury je človekom, ktorý má v Barcelone na starosti väčšinu záležitostí, ktoré sa týkajú juhoamerického kontinentu. Barcelonský agent pracoval aj na prestupe Neymara, ktorý prišiel do Katalánska v roku 2013 zo Santosu FC.

Spomínaného agenta musel ešte viac potešiť jeho odchod. PSG totiž vyplatilo za brazílskeho útočníka sumu 222 miliónov eur, čím jasne prekonal všetky doterajšie prestupové rekordy. Určité percento z tejto čiastky by malo ísť na účet Curyho.

Španielsky športový portál Marca prišiel s informáciou, že ide o tri percentá. Dohoda sa mala udiať ešte počas spomínaného príchodu v roku 2013. Klub mal svojmu agentovi tieto percentá sľúbiť z akéhokoľvek ďalšieho Brazílčanovho prestupu.

Katalánci sa samozrejme pokúsili vyhnúť tejto klauzule, avšak podľa všetkého neúspešne. Portál Cadena SER totiž uviedol, že barcelonský klub vyplatil Curymu 6,6 miliónov eur.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter