Za normálnych okolností by sa mal Marek Hamšík vrátiť do Číny, kde v polovici apríla začne tamojšia najvyššia futbalová súťaž. Talianske média však najnovšie šokovali správou, ktorá by mohla veľa napovedať o jeho budúcnosti.

Známy taliansky športový reportér Gianluca Di Marzio informoval, že Marek Hamšík údajne plánuje rozviazať svoju zmluvu s čínskym klubom Dalian Pro. Jeho kontrakt mal pôvodne trvať do konca tohto kalendárneho roka, zdá sa však, že by ich spolupráca mohla skončiť predčasne.

Slovenský reprezentačný kapitán chce vraj týmto krokom docieliť, aby sa mohol dostatočne pripraviť na Majstrovstvá Európy 2020, ktoré sa začnú približne za 100 dní. Navyše, Slovákov čakajú už v marci dôležité zápasy kvalifikácie o Majstrovstvá sveta 2022. Ak by sa teda Hamšík dohodol na ukončený svojej súčasnej zmluvy a stal sa voľným hráčom, nič by už nebránilo jeho už skôr avizovaného možného prestupu do Slovana Bratislava, kde by mohol v pokoji dohrať aktuálnu sezónu. Už skôr sa však hovorilo aj o záujme známych európskych klubov.

Zdroj|Foto: Twitter