Lojálnosť jednému klubu v dnešnom modernom svete futbalu priam cudzím pojmom. Zvlášť teda pre futbalistov. Vskutku, je ich čoraz menej a ak by sme dnes ešte nejakých našili, budú už v pokročilom futbalovom veku. 

Príkladom vernosti a lojality je obranca Juventusu, Giorgio Chiellini. Síce na začiatku svojej kariéry prestupoval do Juventusu z Fiorentiny, čo je neakceptovateľná cesta pre fanúšikov Fialiek, od roku 2005 je Talian verný len jednému klubu. Čoskoro sa však táto dlhá kapitola skončí. Podľa talianskeho experta Fabrizia Romana sa to má stať už počas tohto leta.

37-ročný obranca sa chystá opustiť Juventus a to aj napriek tomu, že platnosť jeho kontraktu mu pôvodne má vypršať až v roku 2023. Chiellini je ešte stále platným hráčom Starej Dámy, v tejto sezóne má na konte 21 zápasov vo všetkých súťažiach, lenže čoraz častejšie ho trápia zranenia. Okrem toho by si 116-násobný reprezentant Talianska rád vyskúšal novú výzvu v podobe zámorskej MLS. Je však ťažké predstaviť si Juventus bez tejto svojej žijúcej legendy.

Zdroj: Fussballtransfers.com | Foto: Instagram/juventus