Obrovský šok pre fanúšikov českého hokeja, ale i pre priaznivcov klubu Montreal Canadiens sa udial pred pár minútami. Center Tomáš Plekanec bol v rámci veľkého trejdu vymenený do tímu odvekého rivala!

Montreal Canadiens a Toronto Maple Leafs sú nielenže kanadské celky, ale sú to aj mužstvá z takzvanej pôvodnej šestky NHL. Preto medzi nimi už desaťročia panuje obrovská rivalita. O to viac prekvapil trejd, ktorý sa udial pred pár minútami. Montreal poslal do Toronta Tomáša Plekanca a spolu s ním mení zamestnávateľa aj útočník Kyle Baun, ktorý ale v tejto sezóne hrával len na farme. Opačným smerom putuje obranca Rinat Valiev, ktorý taktiež hrával len na farme, rovnako tak sa sťahuje aj ďalší farmársky útočník Kerby Rychel. Do Montrealu ale mieri za Plekanca ešte aj voľba v druhom kole draftu 2018.

Tomáš Plekanec odohral v NHL za Montreal Canadiens 981 zápasov a v nich získal 605 bodov za 232 gólov a 373 asistencií. Tomuto klubu, ktorý ho draftoval v roku 2001, bol verný od sezóny 2002-03, kedy začínal na vtedajšej farme “Habs” v tíme Hamilton Bulldogs.

Zdroj: Eliteprospects.com | Foto: Twitter