V Národnej hokejovej lige nemá nikto z hráčov nič isté. Najnovšie sa o tom presvedčil aj Andrej Sekera. Naplnili sa totiž špekulácie okolo jeho mena a možného konca v organizácii Edmonton Oilers.

Odborníci už dlhšie hovorili o tom, že “Olejári” sa s najväčšou pravdepodobnosťou pokúsia vykúpiť spod zmluvy jedného z obrancov. Pomyselný “Čierny Peter” nakoniec ostal v rukách skúseného slovenského hokejistu.

Edmonton umiestnil Slováka na waiver listinu, aby ho mohol vykúpiť spod zmluvy. 33-ročný slovenský reprezentant bol doteraz najlepšie plateným obrancom kanadského tímu, keď poberal plat priemerne asi 5,5 milióna dolárov ročne. Jeho kontrakt bol pôvodne podpísaný na 6 rokov a aktuálneho mu z neho ostávali ešte 2 roky.

V NHL doteraz Sekera odohral 707 zápasov v základnej časti, ku ktorým pridal aj 19 vystúpení v play off. V posledných dvoch rokoch však naskočil len do 60 stretnutí, keďže ho brzdili pomerne vážne zranenia. Pre Slováka by však prípadné nové pôsobisko mohlo byť aj skvelou motiváciou reštartovať svoju kariéru a zabudnúť na nezdary z posledných rokov. Budeme mu držať palce.

Zdroj: Nhl.com, Eliteprospects.com | Foto: Twitter