Derek Stepan a Antti Raanta boli vytrejdovaní do Arizony za obrancu Anthonyho DeAngela a voľbu v siedmom kole tohtoročného draftu. Stepan bude určite citeľnou stratou pre Rangers, naopak pre Arizonu bude obrovskou posilou a lídrom tímu. 

27-ročný Stepan bol v posledných troch sezónach asistent kapitána a jednou z kľúčových postáv NY Rangers. V posledných piatich sezónach bol vždy medzi najlepšou trojicou bodovania klubu. V tej uplynulej nazbieral 55 bodov v 81 zápasoch. V playoff pridal 12 štartov a pripísal si 6 bodov. Presne takého hráča, akým Stepan je, Arizona potrebovala. Skúsený všestranný útočník a výborný center. Arizona už má aj náhradu za brankára Mikea Smitha. Antti Raanta by mohol byť jednotkou Arizony. 28-ročný fínsky brankár nazbieral pri Henrikovi Lundqvistovi obrovské množstvo skúseností, ktoré môže využiť a naplno ukázať v Arizone. V uplynulej sezóne odchytal 30 zápasov s 92.2% úspešnosťou zákrokov a priemerne inkasoval 2.2 gólu na zápas. Zdá sa, že za 1 milión dolárov je veľmi dobrou investíciou.

Anthony DeAngelo v uplynulej sezóne odohral 39 zápasov za Arizonu, v ktorých pozbieral 14 bodov, čo nie je najhoršia bilancia na mladého 21-ročného obrancu. 25 zápasov odohral na farme za Tucson Roadrunners, kde nazbieral 16 bodov. DeAngelo sa ale do zostavy New Yorku Rangers zrejme nezmestí a tak by mal byť poslaný na farmu.

Anthony DeAngelo

Zdroj: nhl.com | Foto: Twitter