Xavi Hernandéz je klubovou ikonou Barcelony. V tomto tíme totiž strávil dlhých 20 rokov a povyhrával všetko, čo sa dalo. V roku 2015 sa presunul do Kataru, kde najprv pôsobil ako hráč, neskôr aj ako tréner Al-Saddu, ktorému šéfuje dodnes.

Xavi by však prekvapujúco mal na lavičke katarského klubu skončiť už na konci tejto sezóny. Informoval o tom katarský spravodajský kanál Al-Kass Sports Channel. Podľa informácií z tohto média klub nemá záujem predĺžiť Xavimu zmluvu. Ten s nimi dokázal ovládnuť v tejto sezóne ligu aj katarský ligový pohár, v ázijskej Lige Majstrov sa však musel porúčať zo súťaže už po základnej skupine, z ktorej nepostúpil.

Budúcnosť 41-ročného španielskeho trénera je teraz mimoriadne otázna. Fanúšikovia aj vedenie Barcelony by raz s určitosťou chcelo vidieť svoju ikonu ako trénera na lavičke tímu, no je na to už teraz ten správny čas? Len prednedávnom prišla z tábora Kataláncov správa, že s Ronaldom Koemanom sa počíta aj v budúcej sezóne ako s hlavným trénerom. Čo bude so Xavim je teda záhadou.

xavi

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter