Nesmierne smutná správa dnes dorazila z Českej republiky. Vo veku 61 rokov opustil tento svet populárny český tréner Miloš Říha. Ten trpel v posledných mesiacoch vážnymi zdravotnými problémami, ktorým napokon podľahol v nemocnici. S informáciou prišiel český web iSport.cz.

Jeho rodina sa v posledných týždňoch nevyjadrovala k jeho zdravotnému stavu, ktorý sa výrazne zhoršil. “Posledný mesiac to bol veľký boj. Ďakujem celej rodine a všetkým blízkym, ktorí boli pri nás a snažili sa zo všetkých síl,” povedal pre média Miloš Říha mladši. “Otcovi by som chcel za všetko, čo robil vždy pre ostatných zo srdca poďakovať. Je to pre nás všetkých neopísateľný šok, že nám odišiel tak veľký a skvelý človek a obrovský srdciar,” dodal Říha ml., ktorého cituje iSport.cz.

V posledných dvoch rokoch pôsobil Říha pri českej hokejovej reprezentácií, v ktorej skončil po poslednej sezóne. Říhu dobre poznali aj fanúšikovia Slovana Bratislava. Belasých viedol v sezónach 2015/16, 2016/17 a 2017/18 v ruskej KHL. Česť jeho pamiatke!

milos riha

Zdroj: iSport.cz | Foto: Twitter, Pixabay.com