Profesionálnych futbalistov, ktorí budú mať čoskoro 37 rokov, nebehá po trávnikoch až tak veľa. Mnohí rovesníci tureckej ikony už povesili kopačky a venujú sa iným činnostiam, či už súvisiacim s futbalom, alebo nie. Avšak, Burak Yilmaz na koniec ešte tak celkom nemyslí.

Ešte v sezóne 2020-21 patril medzi opory OSC Lille, ktoré šokujúco vyhralo Ligue 1. Nastrieľal 16 gólov. Od roku 2019 bol kapitánom tureckej reprezentácie, v ktorej odohral svoj posledný zápas tento rok v marci, keď Turci vypadli v Portugalsku v play-off o MS 2022.

O pár dní mu končí kontrakt v Lille a napokon nový nepodpíše. V aktuálnom ročníku zaznamenal len štyri presné zásahy. Väčšina fanúšikov očakávala, že sa vráti domov do tureckej Superlig, kde v minulosti obliekal dres Galatasarayu, Fenerbahce, Trabzonsporu a ďalších celkov.

Burak Yilmaz však podpísal kontrakt s holandským klubom Fortuna Sittard, ktorý sa v Eredivisie umiestnil len na 15. mieste. Klub sa pritom vrátil medzi elitu v roku 2018, a to aj napriek tomu, že ešte v sezóne 2016-17 obsadil až 17. miesto v II. lige.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Burak Yılmaz (@by17)

Zdroj: Transfermarkt | Foto: Instagram/By17