Milánsky Inter nezvládol skupinovú fázu Ligy Majstrov a tak sa v túto chvíľu môže sústrediť len na domácu scénu. V Coppa Italia postúpil po napínavom stretnutí do štvrťfinále, v Serie A ho delia tri body absolútneho čela tabuľky. O trofeje mali hrať už bez jednej zo svojich hviezd, no všetko bude inak.

Christian Eriksen si urobil meno v Ajaxe a následne ako hráč Tottenhamu patril k najlepším ofenzívnym stredopoliarom sveta. Vrámci Premier League získal v piatich sezónach v rade cez 15 “kanadských” bodov, spoločne s Kaneom bol pre súperov najväčšou hrozbou. Napokon však mal údajne chcieť odísť, do toho prišla horšia forma.

Za 20 miliónov eur ho v januári 2020 s víziou skvelého nákupu získal Inter Miláno. V jeho drese ale dánsky stredopoliar, ktorého trhová hodnota medzičasom klesla z cca 80 na 35 miliónov eur, nijak neoslňoval. Behom aktuálnej sezóny väčšinou vysedával na lavičke a stále viac sa hovorilo o tom, že môže kvôli nadbytočnosti a nenaplneniu potenciálu odísť.

christian eriksen

Čoskoro 29-ročný futbalista avšak podľa talianskych médií zrejme dostane nevídanú šancu na reštart. Antonio Conte sa mal totižto nechať počuť, že z Eriksena (v prípade jeho ochoty ostať v klube) urobí kľúčového tvorcu hry a mierne poupraví aj využívanú formáciu 3-5-2. Dokáže to viacnásobný dánsky hráč roka a autor solídnych 50 gólov a 62 asistencií behom šiestich sezón v Premier League využiť? 

Zdroj: Transfermarketweb.com, Športovýmagazín.sk, Whoscored.com | Foto: Twitter