Benátky si len málo ľudí spojí s futbalom, no Venezia F.C. sa v uplynulej sezóne po necelých dvoch desaťročiach vrátila do Serie A, kde hanbu slávnemu mestu rozhodne nerobí. Po 16. kole je na 16. mieste s bilanciou 4-3-9, čo nie je v žiadnom prípade na nováčika pohroma, no mohlo to byť oveľa veselšie.

V nedeľu totižto fanúšikovia Benátok zažili poriadny šok. Všetky doterajšie víťazstvá ich miláčikov boli tesné, veď dvakrát vyhrali 1:0, raz 2:1 a raz 3:2. Proti Hellasu Verona, na ktorého dueloch padá v tejto sezóne veľké množstvo gólov, totižto po góloch Ceccaroniho, Crnigoja a Henryho vyhrávali po necelej polhodine 3:0 a rovnakým pomer skončil i polčas. Očakávalo sa tak najvyššie doterajšie víťazstvo klubu v sezóne.

Napokon, však duel skončil 3:4, keď o ten posledný bod prišli v záverečných minútach. Hrdinom infarktového duelu sa stal hosťujúci Giovanni Simeone, ktorý strelil posledné dva góly a posunul sa už na druhé miesto tabuľky strelcov a svoj klub pre zmenu do hornej polovice Serie A.

Zdroj: Flashscore.sk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter/Venezia FC