Len dva dni po tom, ako celý svet obleteli šokujúce zábery z futbalového EURA, behom ktorého priamo pred zrakmi celého sveta skolaboval hviezdny Dán Christian Eriksen, sa udiala podobná tragédia, navyše s tým najhorším výsledkom.

36-ročný Markis Kido totižto priamo behom svojho zápasu dostal infarkt a lekári mu už nedokázali pomôcť. Známy indonézsky hráč badmintonu mal podľa viacerých zdrojov dlhé roky zvýšený krvný tlak, avšak jeho výsledky pochopiteľne nemohli bývať až také vážne, aby sa niečo podobné predpokladalo.

Kido patrí medzi legendy tohto športu, veď vo štvorhre vyhral všetko, čo sa dalo. V roku 2008 vyhral s Hendrom Setiawanom štvorhru na olympiáde, v roku 2007 ovládol s rovnakým partnerom majstrovstvá sveta, v roku 2006 svetový pohár (obdobu tenisového koncoročného turnaja majstrov), zlato získal opakovane aj na Ázijských hrách, majstrovstvách Ázie či šampionáte juhovýchodnej Ázie, kde je tento šport veľmi rozšírený a obľúbený.

Internetom sa, ako to žiaľ v ostatnom čase býva, okamžite začala šíriť spojitosť s vakcináciou, tá však zatiaľ nebola nikde potvrdená a ani vyvrátená, resp. oficiálna zverejnená lekárska správa píše o srdcovom infarkte.

Zdroj: TheStar.com | Foto: Twitter, Pixabay.com