Dnes slovenskú hokejovú verejnosť zasiahla tragická správa. Ján Kobezda, tréner hokejistov Dukly Trenčín, opustil tento svet vo veku 41 rokov.

Ak zomrie človek, je to vždy smutné, no táto strata bolí mnohonásobne. Veď išlo o pomerne mladého a ambiciózneho muža, športovca telom aj dušou. Vyššieho veku a väčších športových úspechov mu však dopriate nebolo. Ako informujú klubové stránky, tréner Dukly Trenčín Ján Kobezda, ktorý bol zároveň aj generálnym manažérom klubu, odtrénoval ešte štvrtkový tréning, počas ktorého mu prišlo nevoľno. Následne bol prevezený do nemocnice, kde mu už nedokázali pomôcť. Mladý muž zomrel na infarkt.

Ján Kobezda rozbehol svoju kariéru v Dubnici nad Váhom, kde hrával aj extraligu. Neskôr hral aj za Trenčín. Šťastie skúšal viac ako rok aj za morom, pár zápasov odohral aj za české Vítkovice či fínsky Ilves. V roku 2003 ho zavialo do krajiny, kde je hokej ešte len v plienkach – na Island. Tam trénoval reprezentáciu a počas toho hral za tím Skautafélag Akureyrar. Od minulej sezóny bol trénerom Dukly Trenčín. Česť jeho pamiatke.

Zdroj: eliteprospects.com, hkdukla.sk | Foto: Facebook