Jeden z posledných členov našej zlatej generácie, ktorý ešte stále pravidelne hráva zámorskú NHL, by mal podľa posledných informácií meniť dres. Obranca a kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára je spájaný s výmenou do iného tímu, pričom sa skloňujú tri kluby, do ktorých by mohol zamieriť!

Zdeno Chára je hráčom Bostonu Bruins od začiatku sezóny 2006/2007 a okamžite po svojom príchode sa stal kapitánom tohto mužstva. Dvanástu sezónu je stálicou a najväčšou hviezdou defenzívy “Medveďov”, pričom tento tím z “Originálnej šestky NHL” priviedol aj k slávnemu Stanley Cupu a to v roku 2011.

Sledujte Športový Magazín aj na Instagrame – TU

V tomto ročníku zatiaľ bývalý hráč New Yorku Islanders a Ottawy Senators nastúpil na 22 zápasov, v ktorých si pripísal 6 kanadských bodov za dva góly a štyri asistencie a má tiež šesť plusových bodov v kolonke +/−. Boston údajne chystá veľké zmeny v kádri a tie by sa mohli týkať aj 40-ročného slovenského zadáka.

Už pred pár hodinami sa objavili správy, že Bruins majú v pláne priviesť z Edmontonu Nugenta-Hopkinsa a opačným smerom by mala putovať dvojica mladíkov, vrátane nášho Petra Cehlárika. Posledné informácie ale hovoria o tom, že vedenie amerického celku zvažuje aj výmenu Zdena Cháru.

V súvislosti s jeho novým tímom sa skloňujú kluby Edmonton Oilers, Washington Capitals, ale najmä Los Angeles Kings. Zatiaľ ide iba o špekulácie a nie je známe, kto by mal byť protihodnotou za nášho reprezentanta, ale zrejme by išlo o nejaké výbery v drafte či perspektívnych mladíkov. Teóriám o Chárovej výmene nahráva vo veľkom fakt, že mu po aktuálnej sezóne v Bruins končí zmluva.

Súčasťou jeho kontraktu je však aj známa “no-trade” klauzula, kedy Cháru nemožno vymeniť bez jeho súhlasu. On sám z Bostonu zrejme nebude chcieť odísť, ale ak mu vedenie naznačí, že s jeho službami už naďalej nepočíta, je jeho výmena do iného tímu zámorskej NHL veľmi reálna.

Sledujte Športový Magazín aj na Instagrame – TU

Zdroj: Hockeybuzz.com, Hockeyfeed.com | Foto: Twitter, YouTube