Toto zrejme nečakal nikto. 20-ročný záložník Rúben Neves, ktorý reprezentoval Portugalsko na nedávnom mládežníckom šampionáte v Poľsku, prestupuje aj napriek záujmu veľkých klubov z FC Porto do druhej anglickej ligy.

Odchovanec portských drakov Neves začal nastupovať za prvý tím portugalského veľkoklubu už ako 17-ročný a už v osemnástich sa stal jeho kapitánom. Dodnes si pripísal v drese Porta celkovo 92 štartov, v ktorých zaznamenal štyri presné zásahy. V uplynulej sezóne toho vinou zranenia odohral menej ako v tých dvoch predošlých, no aj napriek tomu sa oňho zaujímali viaceré popredné anglické či španielske kluby.

Jeho kroky však napokon vedú do Anglicka. No ak by si niekto myslel, že sa bude konfrontovať s tými najlepšími, mýlil by sa. Za takmer 16 miliónov eur ho získal druholigový Wolverhampton Wanderers, ktorý v tejto súťaži skončil v minulej sezóne na 15. mieste. Stal sa tak najdrahšou posilou v dejinách klubu.

Rúben Neves sa stane spoluhráčom ďalšieho portugalského prestupového esa, keďže pred pár dňami za 13 miliónov získal Wolverhampton z Benficy Héldera Costu. Plánuje tak tento tradičný klub návrat do Premier League, z ktorej naposledy vypadol po troch sezónach v roku 2012?

Zdroj: talksport.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.