Manchester United sa napriek zlému vstupu do sezóny pred pár dňami dokonca vyšvihol do čela Premier League, čo by len málokto pre pár týždňami čakal. Prekvapením pre fanúšikov je však aj meno čerstvej posily, ktorá do klubu zamierila za pomerne vysoký peniaz začiatkom januára.

Jej meno je Amad Diallo, je pravý krídelník, svoje rodné Pobrežie Slonoviny nikdy nereprezentoval na žiadnej úrovni, nedávno získal talianske občianstvo, v júli 2020 oslávil 18. narodeniny, medzi seniormi takmer nič neodohral, no Manchester United dal zaňho podľa dôveryhodného zdroja (Transfermarkt) až 21 miliónov eur, ktoré poputovali do pokladne Atalanty Bergamo.

Meno Amad Diallo mohli fanúšikovia prvýkrát reálne spozorovať koncom roku 2019, keď sa stal prvým hráčom narodeným v roku 2002, ktorý strelil gól v Serie A. Vtedy len 17-ročný mladík naskočil do duelu Atalanta-Udinese za stavu 6:1 a v jeho závere pečatil na konečných 7:1.

Je však január 2021 a Diallo sa (zrejme aj vďaka skvelej fazóne Atalanty) príliš do jej A-tímu nepredieral. Dovedna stihol naskočiť do piatich duelov, odohrať 64 minút a streliť spomínaný jeden gól. S tímom Atalanty do 19 rokov ale získal dve sezóny v rade majstrovský titul v Taliansku, čo je skvelý počin. Behom nich avšak v 39 dueloch mal bilanciu “len” 12 gólov a 9 asistencií, v juniorskej Lige Majstrov si v šiestich dueloch pripísal gól a tri asistencie.

Má teda tento hráč takú vysokú hodnotu? Predsa len, v dnešnej dobe je 21 miliónov eur pomerne dosť, nehovoriac na hráča, ktorý medzi seniormi prakticky nič neodohral. Ale nechajme sa prekvapiť, možno už čoskoro bude naskakovať po boku Rashforda, Martiala, Pogbu či Fernandesa.

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter