Tenis sa v ostatnej dobe na Slovensku „masovej“ obľube neteší, a to najmä z dôvodu, že éra Hantuchovej, Cibulkovej, Hrbatého či Kučeru je minulosťou. Avšak, ani nám ale nemohlo uniknúť, že na poslednom grandslame roku 2021 sa zrodila ohromná senzácia, ktorá by sa dala prirovnať napríklad prípadnému celkovému triumfu Slovanu Bratislava v Konferenčnej lige.

Ženskú dvojhru totižto ovládla len 18-ročná britská tenistka Emma Raducanu, ktorá pred turnajom figurovala na 150. mieste rebríčku WTA. Mimochodom, bolo to úplne najvyššie umiestnenie v jej zatiaľ veľmi krátkej kariére. Dcéra čínskej matky a rumunského otca začala pritom sezónu 2021 až na 333. pozícii. O niečo známejšia je ale zo štvorhry, kde sa ocitla už v elitnej tridsiatke.

18-ročná Emma sa stala vôbec prvou tenistkou v modernej ére tenisu, ktorá vyhrala turnaj veľkej štvorky ako kvalifikantka. Ako z Andersenovho pera znie aj fakt, že v troch dueloch v rámci kvalifikácie a ani siedmych v hlavnej fáze nestratila ani set, a teda, jej bilancia bola 20:0! Vďaka tomuto neskutočnému úspechu, ktorý zavŕšila nad nemenej senzačnou finalistkou Leylah Annie Fernandez (19 rokov, 73. vo WTA) v pomere 6:4, 6:3, sa tak razom ocitne v TOP 30. A áno, stane sa „dolárovou“ milionárkou. Woow!

Zdroj: Športovýmagazín.sk, WTAtennis.com | Foto: Twitter