Majstrovstvá Sveta 2018, ktoré sa budú konať v Rusku už pomaly klopú na dvere, a futbalový svet je už vo veľkých očakávaniach pred týmto turnajom. Na záverečnom šampionáte si zahrá až 32 krajín, ktoré sú rozdelené do ôsmich skupín. Po prvýkrát od roku 1982 sa na MS predstaví aj Peru, ktoré zvládlo rozhodujúci dvojzápas proti Novému Zélandu v baráži o priamy postup na tento turnaj.

Najlepším strelcom tejto krajiny v kvalifikácii sa stal 33-ročný Paolo Guerrero, ktorý zaznamenal šesť gólov a bol zároveň aj kapitánom reprezentácie. Útočník, ktorý momentálne háji farby brazílskeho Flamenga, sa však na záverečnom šampionáte nepredstaví. Dôvodom je prítomnosť kokaínu v jeho tele, ktorú odhalili antidopingové testy pred predposledným zápasom juhoamerickej kvalifikácie.

V ňom nastúpilo Peru na pôde favorizovanej Argentíny a bol to zápas o všetko. Hostia ale tento súboj úspešne zvládli a po bezgólovej remíze 0:0 odchádzali z trávnika určite šťastnejší. Veľkou mierou prispel k tomuto výsledku aj Guerrero, ktorý si teraz bude musieť aspoň na rok oddýchnuť od futbalu. FIFA mu vymerala ročný zákaz činnosti, ktorý mu uplynie 3.novembra 2018. Peru si tak na blížiacich sa MS bude musieť poradiť bez svojho kapitána.

Paolo Guerrero

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.