marcelo arsenal

Po trinástich rokoch by mohla v Reale skončiť jedna dlhá éra. Brazílčan Marcelo mal totiž požiadať vedenie “Bieleho baletu” o povolenie na prestup. Eminentný záujem má Arsenal Londýn.

31-ročný ľavý obranca cíti po nedávnom príchode vychádzajúcej hviezdy – Ferlanda Mendyho z Lyonu veľkú konkurenciu na svojom poste a úloha náhradníka ho príliš neláka. Na stole mu už mali pristáť ponuky z top európskych veľkoklubov ako Paríž St. Germain, Juventus, AC Miláno a spomínaný Arsenal. “The Gunners” by chceli vystužiť svoju dlhodobo kritizovanú obranu hviezdnym menom.

Tím Unaia Emeryho sa mal v tomto transferovom okne zamerať v prvom rade na 22-ročného škótskeho obrancu v službách Celticu Glasgow Kierana Tierneyho. Práve on by mal byť veľkou perspektívou do budúcnosti avšak podpísanie Marcela by znamenalo pre Arsenal neporovnateľne väčšiu dávku konzistentnosti a skúseností. 4 tituly v La Lige, 4 trofeje Ligy majstrov a ďalších 12 trofejí s Realom Madrid robia z Brazílčana jedného z najúspešnejších obrancov v histórií klubu.

Napriek svojmu veku má Marcelo ešte pár kvalitných sezón pred sebou. Pre Arsenal by jeho príchod znamenal veľký impulz v boji o top priečky Premier League a kvalifikovanie sa do Ligy Majstrov. Marcelo má v Reale zmluvu do roku 2022 a jeho trhová hodnota sa pohybuje na úrovní 25 miliónov eur.

marcelo real

Zdroj: Givemesport.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter