Londýnska Chelsea sa počas letného prestupového obdobia posilnila len o troch nových hráčov, medzi ktorými najviac vyčnieva meno Romelua Lukakua. No vôbec to nemuselo ostať len pri troch posilách. Anglický klub mal na lane veľmi kvalitného hráča.

Chelsea chcela počas letného prestupového obdobia podpísať kvalitného hráča do defenzívy. Vedenie klubu si vytipovalo Julesa Koundého zo Sevilly. Ten patrí medzi súčasných najperspektívnejších hráčov a svojimi silnými výkonmi v drese Andalúzanov, len vo veku 22 rokov, vzbudzuje záujem popredných veľkoklubov Európy. Hoci sa písalo aj o záujme iných klubov, najbližšie k nemu mala práve Chelsea. Koundé bol s Londýnčanmi prakticky dohodnutý na zmluvných podmienkach, všetko však zlyhalo v rokovaniach medzi predstavenstvami oboch klubov.

kounde

K tejto téme sa teraz vyjadril aj športový riaditeľ španielskeho klubu Monchi. Ten má vo futbalovom svete skvelé renomé, čo sa týka prestupovej politiky Sevilly. „Ponuka Chelsea za Koundého bola obrovská, neskutočná. Bola pravdepodobne najdôležitejšou, resp. najväčšou v dejinách klubu. Ale bola trochu vzdialená našej požadovanej sume za Koundého. Takisto sme ju dostali v nevhodnom momente,“ vyjadril sa 53-ročný Španiel.

Je pravdou, že Chelsea poslala ponuku za španielskeho obrancu až v posledných dňoch letného prestupového obdobia. Okrem toho Sevilla požadovala za svojho stopéra údajne až 80 miliónov eur, zatiaľ čo londýnsky klub sa snažil túto cenu stlačiť nadol. Koundé tak ostal v službách Sevilly, no záujem o neho neochladol. Chelsea bude pravdepodobne skúšať jeho podpísanie už čoskoro.

Zdroj: Twitter/Fabrizio Romano | Foto: Twitter