Ako blesk z jasného neba. Hráč, ktorý poberá plat okolo 400 000 eur týždenne neohuroval svojimi výkonmi v poslednej dobe. Zväčša aj tak sedel na lavičke, avšak mal aspoň akú takú nádej, že sa do zápasu dostane. Zdá sa, že teraz už aj tá posledná nádej vyprchala.

Tréneri v Premier League totiž mali do utorka večera uzavrieť súpisku pre túto sezónu v ligovej súťaži. Do 25-členného kádra Arsenalu sa však nedostal Mesut Özil. Toho najprv Arteta nezačlenil do súpisky pre Európsku Ligu a teraz prišiel ďalší škrt. 32-ročný Nemec si nezahrá súťažné stretnutie minimálne do februára, kedy bude môcť Arteta upraviť súpisku pre Premier League.

mesut ozil

Ligové pravidlá hovoria, že klub musí mať na 25-člennej súpiske maximálne 17 cudzincov s vyšším vekom ako je 21 rokov. Keďže Arteta mal k dispozícií až 19 takýchto hráčov, dvom z nich sa musel ujsť Čierny Peter. Voľba padla na obrancu Sokratisa a na Mesuta Özila.

Trápi vôbec toto vyškrtnutie rodáka z Gelsenkirchenu? O tom sa dá len polemizovať. V lete sa síce zastrájal, že chce znova bojovať o základnú zostavu, a že na ihrisku odovzdá všetko, no momentálne už ani nebude mať príležitosť. Jedine v klube do 23 rokov alebo v priateľských zápasoch.

ozil

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter