Náš bývalý reprezentačný útočník Stanislav Šesták už s aktívnou kariérou skončil, no k futbalu má stále blízko. Veľmi úzko sleduje aj dianie týkajúce sa slovenskej reprezentácie a slovenských futbalistov.

Veľmi spokojný pochopiteľne nemohol byť ani po prehre s Azerbajdžanom, a teda v dueli, ktorý mal byť novým začiatkom. Pod novým trénerom sme ale začali najhoršie, ako sa len dalo. Prehrali sme, navyše doma, a hlavne, proti 128. tímu rebríčku FIFA, ktorý je napríklad aj za Faerskými ostrovmi, Estónskom, Madagaskarom alebo Gambiou.

„Ak ešte nie sme na dne, tak nás delí od neho len pár centimetrov. Nižšie sa už klesnúť ani nedá,“ zhodnotil so zármutkom Šesták. Podľa jeho slov však máme kvalitu len v defenzíve, keďže ako nadpriemerných hráčov označil pri absencii Dúbravku a reprezentačnom konci Hamšík len Škriniara, Lobotku a Hancka.

Kvalitu mali mnohí: Kto je ale najlepší slovenský futbalista po roku 1993?

Najmä výkon Lobotku viacerí opäť kritizovali, no Šesták zhodnotil, že na rozdiel od Neapolu, kde má svoje myšlienky a svoju kvalitu komu predať, v reprezentačnom drese takýto hráči chýbajú. „Bénes zápas viac-menej iba odohral. Bero je dobrý hráč, ale nie nadpriemerný. V strede chýbal hráč, ktorý by bol silný na lopte, osobnosť a taká chrbtica tímu spolu s Lobotkom. Ten keby mal pri sebe Hamšíka, ktorý je silný na lopte a má hlavu, zmenilo by to možno tvár celého mužstva. Preto aj Stano vyzerá inak v Neapole a inak v reprezentácii.“ 

Zarazilo ho aj Calzoneho usmievanie sa po zápase, ktorý bol podľa neho tragédiou. „Úsmevy mi prišli zvláštne, avšak nejde až tak o to, čo povie pred médiami, ale ako funguje s tímom. Potrebuje si získať chlapcov na svoju stranu. Hráči mu musia veriť a rešpektovať ho. Navyše po takýchto výsledkoch všetci vieme, že až taká kvalita tam nie je, nemusí to hovoriť,“ dodal na margo trénera.

Kritika, výsmech, urážky: Hanba alebo krutá realita Slovenska?

Zdroj: Šport | Foto: Twitter