Nič netrvá večne a toto pravidlo platí aj vo futbale. Aktívna hráčska kariéra sa nedá na vysokej úrovni udržiavať celý život a väčšina hráčov tak končí už pred dovŕšením štyridsiatky. Tento miľník sa podarilo dosiahnuť Didierovi Drogbovi, ktorý momentálne pôsobí v americkej United Soccer League. Táto sezóna bude ale pre neho poslednou, pretože sám hráč prezradil, že ďalej už vo svojej kariére nebude pokračovať.

Útočník z Pobrežia Slonoviny vyhral na klubovej úrovni skoro všetko, čo sa len dalo. Všetky svoje výraznejšie úspechy dosiahol v drese Chelsea FC, kde sa zapísal veľkými písmenami do histórie tohto klubu. Svoj najdôležitejší gól zaznamenal vo finále Ligy majstrov pred šiestimi rokmi, keď svoje mužstvo na konci zápasu posunul do predĺženia. Po pokutových kopoch napokon Londýnčania uspeli a tešili sa zo svojho prvého triumfu v tejto súťaži.

Sledujte nás aj na Instagrame – TU

Momentálne už naplno zarezáva v Severnej Amerike, kde sa samozrejme venuje futbalu. Stal sa zástupcom Montrealu Impact a je hráčom Arizony United SC. Druhý menovaný klub pôsobí v druhej americkej lige a jeho cieľom je dostať sa do MLS. Bez ohľadu na to, či sa im to podarí, bude po sezóne hráčska kariéra Didiera Drogbu na konci. “Táto sezóna je posledná. Mám 40 rokov a teraz je ten správny čas na koniec.”

Didier Drogba

Drogba ale nie jediným hráčom, ktorý po sezóne uzavrie svoje hráčske pôsobenie. Do futbalového dôchodku sa takisto chystá odísť aj Michael Carrick. Ten má síce ešte len 36 rokov, no jeho problémy so srdcom mu už nedovolia ďalej pokračovať. “Príde čas, kedy si telo povie, že toho má dosť a je na čase prestať. To je momentálne miesto, kde sa nachádzam.”

Sledujte nás aj na Instagrame – TU

Jeho pôsobenie v Manchesteri United však nekončí, pretože po sezóne pravdepodobne príjme ponuku do realizačného tímu tohto mužstva. Sám manažér José Mourinho nedávno vyhlásil, že bude šťastný, ak bývalý anglický reprezentant zostane v klube. V tejto sezóne si na svoje konto pripísal len štyri vystúpenia, no mrzieť ho to nemusí. Na klubovej úrovni sa mu totižto taktiež podarilo vyhrať skoro všetko, čo sa len dalo.

Michael Carrick

Zdroj: Bbc.com, As.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.