Slovenský hokejový snajper Marián Gáborík sa v tejto sezóne sťahoval zo slnečného Los Angeles do kanadského tímu Ottawa Senators. Za “Senátorov” odohral 16 stretnutí, ale podľa posledných správ zo zámoria je možné, že ďalšie už nepridá.

Marián Gáborík vystriedal počas svojej bohatej kariéry päť klubov, pričom tým piatym je Ottawa Senators. V jej drese nastúpil v tomto ročníku do 16 zápasov a získal v nich sedem bodov za štyri góly a tri asistencie. Kvôli zraneniu, ktoré zatiaľ klub bližšie nešpecifikoval, však už trenčiansky odchovanec zrejme do aktuálneho ročníka nezasiahne. V zámorí sa vynorili špekulácie, že pre Gáboríka môže predčasný koniec sezóny znamenať aj derniéru v Ottawe Senators.

Sledujte nás aj na Instagrame – TU

Marián Gáborík má zmluvu s týmto tímom ešte na tri sezóny, konkrétne až do konca ročníka 2020-2021, pričom jeho plat je 4,875 milióna dolárov. V zámorí sa ale začínajú objavovať špekulácie, že Ottawa v lete vykúpi 36-ročného krídelníka spod zmluvy. Tento trend sme už videli u viacerých známejších hráčov, ktorí sa dostali do pokročilejšieho hokejového veku. Či sa tieto informácie ukážu ako pravdivé a kam by teda následne “Gabby” zamieril, zatiaľ nevedno.

Zdroj: Slovaknhl.com | Foto: Twitter