Slovenskí hokejisti

Tohtoročné Majstrovstvá sveta v hokeji nám už pomaly klopú na dvere a tréneri tak pomaly začínajú rozmýšľať nad tým, koho zoberú na záverečný šampionát. Plnú hlavu starostí má aj Craig Ramsay, ktorý má po zbabranej olympiáde v Pjongčangu čo napravovať. Hlasy kritikov môže odohnať práve na tomto turnaji, no jednoduché to mať nebude. 

Kanadský tréner veril počas tohtoročnej olympiády brankárskej dvojici Ján Laco a Branislav Konrád. Toto duo už ale s určitosťou neuvidíme na blížiacich sa Majstrovstvách sveta, pretože druhý menovaný potvrdil svoju neúčasť vinou zranenia. “Natiahol som si bočný väz v kolene. Mám v ňom tekutinu. Dosť ma to obmedzovalo počas play-off a chytal som len vďaka liekom. Sezóna sa pre mňa skončila.”

Sledujte nás aj na Instagrame – TU

Slovenská reprezentácia tak príde o jednu zo svojich najväčších opôr. 30-ročný brankár sa zatiaľ počas svojej kariéry predstavil na troch šampionátoch. Počas nich si pripísal len dva štarty, no tento rok svoju zbierku nerozšíri. Svoju neúčasť potvrdil spomedzi brankárov už aj Július Hudáček, ktorému sa v čase šampionátu narodí potomok. Ramsay tak bude mať na tomto poste nad čím premýšľať.

Branislav Konrád

Zdroj: Šport.sk | Foto: Twitter