Brazílčan Ronaldo patril počas svojej aktívnej kariéry k najlepším zakončovateľom sveta, ak nebol tým úplne najlepším. Ronaldo Luiz Nazário de Lima je dodnes považovaný za obrovskú futbalovú legendu. V jednom z posledných rozhvorov však slávny útočník tvrdo naložil niekdajšiemu koučovi Realu Madrid!

Ronaldo si počas svojej kariéry zahral za tými ako PSV, Inter Miláno, AC Miláno, Barcelona či Real Madrid. Práve Realu sa týkajú jeho slová z posledného rozhovoru. Ronaldo do kráľovského veľkoklubu prišiel v roku 2002 za 46 miliónov a bolo to po MS 2002, kde sa stal kráľom strelcov a s Brazíliou vyhral celý turnaj. V “Bielom balete” pôsobil do januára 2007, kedy zamieril do milánskeho AC.

Podľa vlastných slov Ronaldo nikdy nechcel Real Madrid opustiť, ale nerozumel si s trénerom Fabiom Capellom. Tento taliansky kouč viedol Real v rokoch 2006-2007 a práve on stál za odchodom brazílskeho zakončovateľa. Ronaldo pre portál Fox Sports prezradil, že Capello ho častokrát vynechával zo zostavy kvôli nadváhe. “Keď som prekonal svoje povolené maximum, čo i len o 100 alebo 200 gramov, už ma chcel vyhodiť z tímu. Nemyslím si, že tieto hodnoty znamenajú veľký rozdiel vo výkone hráča.” Ronaldo tiež vyhlásil, že je tolerantný a vie pochopiť veci aj z pohľadu trénera, ale Capellovi skrátka nerozumel.

Zdroj: Foxsports.com | Foto: Twitter