Manchester United si v minulosti vychoval mnohé zaujímavé postavy, pričom mnohým určite napadne legendárna partia, ktorú do A-tímu vytiahol a zapracoval sir Alex Ferguson.

Giggs, Scholes, bratia Nevillovci, Beckham, Butt a ďalší dokázali, že je možné sa začleniť medzi staršie skúsenejšie hviezdy. To bolo aj cieľom stále len 21-ročného futbalistu, ktorý však už dva roky Manchestru United nepatrí.

„Keď som sa lúčil s tímom, všetko bolo v poriadku,“ povedal Ángel Gomes. „Samozrejme, bol som trochu emotívny, keď som odchádzal z tréningového ihriska, videl som Jamesa Garnera a Tedena Mengiho – dvoch spoluhráčov, s ktorými som vyrastal. Úprimne povedané, bolo to hrozné. Rozplakal som sa a stratil slová. Nastúpil som do auta a so slzami stekajúcimi po tvári sa rozlúčil s ochrankou. Jednoducho som sa neovládol.“

Mladý Angličan veril, že svoju kariéru venuje jedinému klubu a stane sa jeho legendou. V tom ho podporilo aj ocenenie, ktoré získal v roku 2017. Stal sa mladým hráčom sezóny v Manchestri United, čo je ocenenie, ktoré dostáva najlepší hráč pôsobiaci v akadémii.

„V hlave som sa videl v Manchestri United po zvyšok mojej kariéry. Chcel som sa tam stať legendou. To bol môj cieľ. V akadémii som mal okolo seba skvelých hráčov a mojím cieľom bolo vždy prísť a hrať s nimi, takmer ako v prípade Class Of 92 (pozn. nami spomínanej v úvode). Ale dospelo to do bodu, keď som vedel, že to tak nebude,“ dodal.

Napokon v roku 2020 putoval ako voľný hráč do Lille, no rovno zamieril do Boavisty, kde bol relatívne doma, keďže má aj portugalské občianstvo. Ročník 2021-22 strávil v Lille, kde v 30 zápasoch strelil 3 góly a pridal 2 asistencie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený 👼🏽 (@angel.gomes10)

Zdroj: Sportbible | Foto: Instagram/Angel.gomes10