Čo sľúbil, to splnil. Martin Škrtel včera debutoval v drese FK Hajskala Ráztočno. Na 37-ročného stopéra boli ľudia zvedaví. Pre amatérskych futbalistov, ktorí hrajú za klobásu a pivo, to bol veľký zážitok.

Pred takmer dvadsiatimi rokmi, Martin Škrtel pred odchodom do Petrohradu sľúbil, že sa vráti a bude hrať za rodnú dedinu. Včera sa tomu aj tak stalo. 37-ročný obranca nastúpil v základnej zostave Ráztočna, ktoré hrá 8. ligu. Klubové dresy malej obce sa tak trocha podobajú na tie Ferencvárosu Budapešť. Sú len trochu svetlejšie.

Takmer 2000 ľudí a televízne štáby

Možno to bol rekord v počte divákov na 8. ligu. V Ráztočne sa zišlo takmer dvetisíc ľudí. Diváci prišli z rôznych kútov Slovenska. V pozornosti boli aj televízne štáby. Veď toľko kamier nie je ani na Fortuna lige.

Bývalý slovenský reprezentant si zápas užil. Hneď v prvom debutovom zápase strelil gól. Ráztočno vo vybičovanom zápase vyhralo nad Chrenovcom-Brusno 5:4.

Som unavený. Nemyslel som si, že to bude až také ťažké, ale tak to chodí, keď 2 mesiace nič nerobíte,“ povedal po zápase pre Iná liga TV. 

„Dám si klobásu a pivo Chystáme ohňostroj, hrať budú Gipsy Čáve,“ doplnil.

Zdroj: Sportnet.sme.sk | Foto: Instagram/fk_hajskala_raztocno