Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov vyhrala dôležitý zápas nad Rumunskom v boji o postup na MS 2023, ktoré sa majú uskutočniť v Indonézii. O všetkom rozhodol v 95. minúte útočník Adam Griger, ktorý sa z bránkovej čiary nemýlil.

Slovensko vyhralo dôležitý zápas v skupine A na domácich majstrovstvách Európy s Rumunskom 1:0. Mladí Slováci boli v zápase aktívnejší, viac si verili a snažili sa, keďže vedeli, že nič iné ako výhru brať nemôžu. Tá sa im nakoniec podarila, a to v hodine dvanástej. V nadstavenom čase sa presadil Griger, ktorý to napálil do siete z bránkovej čiary.

Na celom úspechu mala najväčší vplyv správna motivácia, ktorú Rusnák správne aplikoval. „Bolo to video o 90 minútach, ktoré ich môžu v kariérach posunúť. O tom, že sa už takáto šanca v tejto vekovej kategórii nebude opakovať. Bolo to video o tom, aby hráči za každého stavu verili, že odídu z ihriska ako víťazi,“ povedal tréner.

Výkon možno nie najlepší, charakter však nechýbal

Z objektívneho hľadiska musíme povedať, že výkon našich chlapcov nemusel vyzerať práve najlepšie. Najmä v prvých dvoch zápasoch, kedy sme s Francúzskom prehrali vysoko 0:5 a s Talianskom „len“ 0:1. Treba však konštatovať, že títo súperi sú v hodnotovom rebríčku na oveľa vyššej úrovni. Pozrime sa, ako sa vychováva mládež, či ako sa pozerá na futbal v daných krajinách a odpoveď na otázku prehier je zodpovedaná.

Bolo tak jasné, že pre nás najprijateľnejším súperom bude Rumunsko. Cieľ bol teda jasný – získať tri body. Možno futbalovej kvality bolo menej, charakter však obstál, bol priam obdivuhodný.

Slovákov teraz čaká druhý krok. Zvládnuť barážový zápas. O súperovi (Izrael, Rakúsko alebo Srbsko) sa rozhodne dnes.

Našich reprezentantov netreba karhať, ale pogratulovať im. Odviedli dobrú robotu, ktorú verme, že zakončia úspešne. Netreba zabúdať, že sú na šampionáte, kde sú len osem najlepších tímov Európy. Navyše, chýbajú na ňom krajiny ako Nemecko, Česko či Španielsko.

Zdroj: sportovymagazin.sk | Foto: Instagram/grigeradam