Pozorným slovenským futbalovým fanúšikom neuniklo, že aj naša krajina má hráčske zastúpenie v anglickom veľkoklube. V B-tíme Manchestru United totiž pôsobí 19-ročný slovenský futbalista Martin Šviderský. To sa však má čoskoro zmeniť.

Rodák z Vranova nad Topľou má v Manchestri zmluvu do leta 2023 a v predchádzajúcich dňoch  vraj rokoval jeho agent s klubom o jej predĺžení. Podľa United Journal Academy však tieto rokovania údajne stroskotali a Šviderský sa bude z Manchestru čoskoro porúčať.

19-ročný defenzívny záložník, schopný hrať aj na pozícií stopéra, nemá o záujemcov núdzu. O jeho služby sa podľa vraj majú zaujímať kluby ako Neapol, Atalanta, Frankfurt, Hoffenheim, Villarreal, Valencia a Almería.

V Bundeslige sa o mladé talenty vedia postarať veľmi dobre, takže Eintracht alebo Hoffenheim by pre Slováka neboli zlou destináciou, no istotne by sa nestratil ani v Taliansku. V Manchestri sa do A-tímu neprebojoval a pravdepodobne teraz nastal ten správny čas prestúpiť do klubu, v ktorom sa bude rozvíjať pravidelným herným priestorom v poprednej lige sveta.

Zdroj: Twitter/United Journal Academy, Transfermarkt.com | Foto: Instagram/martinsvidersky (1), (2)