Počet Slovákov, ktorí v tejto sezóne zasiahli do diania v kanadsko-americkej NHL sa obohatí o ďalšie meno spod Tatier. Martin Marinčin bol povolaný do prvého tímu Toronta Maple Leafs!

Martin Marinčin je 25-ročný slovenský obranca, ktorý si už v NHL zahral za Edmonton Oilers i Toronto Maple Leafs. V minulej sezóne odohral za “Javorové listy” 25 zápasov s bilanciou 1+6. Pred týmto ročníkom bol ale poslaný na farmu do AHL, kde v drese Toronta Marlies nastúpil na 18 zápasov a pripísal si 7 bodov za bilanciu 2+5.

Martin Marinčin.

Prvému tímu Toronta sa zranil ruský zadák Nikita Zajcev a jeho miesto v zostave nahradí práve Marinčin. 26-ročný Rus prišiel do Toronta len pred touto sezónou po dlhoročnom pôsobení v KHL. V aktuálnom ročníku odohral zatiaľ 34 zápasov a pripísal si v nich 10 kanadských bodov za 4 góly a 6 asistencií. Podľa správ z klubu utrpel Zajcev zranenie v dolnej časti tela.

Nikita Zajcev.

Zdroj: Nhl.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D