Na Slovensku máme skvelý talent, ktorý v tejto sezóne „vybuchol“ v dobrom slova zmysle. Je to 23 ročný Alex Molčan, ktorý nám robí radosť a reprezentuje Slovensko vo výbornom svetle. Aktuálne sa nachádza 103. priečke v singlovom rebríčku a 327. priečke v deblovom rebríčku. 

Alex Molčan prežíva veľmi úspešnú sezónu, v ktorej má brilantnú bilanciu 65 výhier a 24 prehier. Prečo sme ho ale nazvali slovenským Rafaelom Nadalom? Odpoveď je taká, že zo všetkých zápasov má z antuky 43 výhier a len 14 prehier, tento povrchu mu neskutočne sedí a dokáže na ňom dobehnúť niekedy až nemožné loptičky. Čo ešte prispelo k prirovnaniu k španielskemu velikánovi je to, že hrá ľavou rukou.

Práve na antuke zažil Alex najväčšie úspechy v tomto roku. Ako príklad uvedieme challengerový turnaj v Gran Canarii na konci februára, kde vypadol až v semifinále; neskutočne sa ukázal v Belehrade, kde zdolal viacero skvelých antukárov a zastavil ho až Novak Djokovič, ktorého ale Molčan určite potrápil a kde si do istej miery aj získal srdcia domácich „fans“. Na challengeri v českom Prostejove sa dostal znova až do finále, kde podľahol F. Coriovi a na ďalšom turnaji v českom Liberci v auguste turnaj vyhral. Výborným výkonom sa prezentoval na US Open, kde to dotiahol až do tretieho kola. Dnes zároveň odohral finále challengerového turnaja vo fínskych Helsinkách a porazil v ňom J. Sousu z Portugalska hladko 6:3 6:2Alex Molčan je zároveň najvyššie umiestnený v rebríčku medzi slovenskými hráčmi a po tomto turnaji si svoju pozíciu upevní.

Týmto by sme aj v mene redakcie chceli tomuto mladému hráčovi pogratulovať k výhre a zapriať mnoho ďalších a podobných úspechov aj v budúcnosti, a nech minimálne napodobní túto vynikajúcu sezónu. Vynikajúca reprezentácia slovenského tenisu vo svete Alex!

Zdroj: Tenisexplorer.comFoto: Instagram/alexmolcan