Mladému talentovanému odchovancovi Zvolena sa podaril husársky kúsok. Osemnásťročný obranca Michal Ivan vyhral so svojím tímom Acadie-Bathurst Titan prestížny Memorial Cup, čím si výrazne zvýšil šance v tohtoročnom drafte. V poslednom preddraftovom rebríčku sa umiestnil na 169. mieste medzi korčuliarmi pôsobiacimi mimo európsky kontinent.

Michal Ivan si zahral v najvyššej slovenskej súťaží za HKM Zvolen už ako 15-ročný ešte v sezóne 2015-16. Aj nasledujúcu sezónu odohral vo Zvolene a počas nedávno skončeného ročníka prestúpil do Acadie-Bathurst Titan. Dovedna za A mužstvo svojho materského klubu odohral 64 stretnutí so ziskom piatich gólových nahrávok. V kanadskej juniorskej súťaži QMJHL si zahral v 48 zápasoch a pripísal si v nich tri góly a 14 asistencií. Vo vyraďovacej časti sa predstavil v dvadsiatich stretnutiach a strelil v nich jeden gól a na ďalšie dva prihral.

Acadie-Bathurst Titan prežil po dlhých rokoch extrémne vydarenú sezónu. Naposledy získali titul v QMJHL ešte pred 19 rokmi v roku 1999. Prestížny Memorial Cup získal tento klub po prvýkrát v histórii. Ivanovi sa aj napriek mladému veku podarilo už dvakrát prepísať históriu. Vo veku 15 rokov, 11 mesiacov a 29 dní sa stal najmladším hráčom, aký kedy nastúpil v slovenskej najvyššej hokejovej súťaži, a teraz so svojim tímom získal po prvýkrát v histórii Memorial Cup, ktorý je prezývaný aj juniorský Stanley Cup.

Tento prestížny turnaj vyhralo v histórii zatiaľ dvanásť hráčov spod Tatier. Pred Ivanom sa to podarilo Tomášovi Jurčovi (2011), Richardovi Pánikovi (2010), Máriovi Bližnákovi (2007), Michalovi Sersenovi (2006), Michalovi Blanárovi (2004), Marekovi Svatošovi (2002), Renému Vydarenému a Jurajovi Kolníkovi (2000), Mariánovi Hossovi a Andrejovi Podkonickému (1998) a Oliverovi Paštinskému (1993).

V roku 1998 sa spoločne s Hossom a Podkonickým podarilo vyhrať tento turnaj v tíme Portland Winterhawks aj trénerovi Júliusovi Šuplerovi, ktorý robil asistenta trénera. Zaujímavosťou je, že všetci títo hráči okrem Olivera Paštinského a Michala Blanára boli draftovaní do NHL. Po Ivanovi, ktorý si zahral aj na MS do 18 a 20 rokov, by mal v tohtoročnom drafte siahnúť nejaký klub z NHL. Uvidíme, ako to nakoniec dopadne v draftovej lotérii, ale každopádne Ivan zažil parádnu sezónu.

Foto: Twitter