Slovenskí futsalisti išli do finálového turnaja s názvom UEFA Futsal EURO 2022 hraného v holandskom Groningene s malou dušičkou, pretože boli vo svojej skupine outsiderom. Slovenský tím mohol len prekvapiť, s čím sa však pri tvrdej konkurencii v základnej skupine nedalo počítať.

V prvom zápase sa im do cesty postavilo silné Rusko, ktoré pred štyrmi rokmi získalo bronzové medaily. S Rusmi prehrali slovenskí reprezentanti jednoznačne 7:1 a dostali lekciu futsalu. V druhom zápase to už bol o niečo lepší výkon, v susedskom súboji s Poľskom Slováci iba remizovali 2:2, šanca Poľska na postup zhasla, ale Slováci stále mali šancu postúpiť. Posledný a najdôležitejší zápas proti veľkému favoritovi Chorvátsku však museli vyhrať.

Chlapcom sa podarilo dať úvodný gól v 8. minúte, avšak stále hrali veľmi rozpačito. Chorváti odpovedali vyrovnávajúcim gólom o sedem minút neskôr. Našťastie sa na samom konci prvého polčasu podarila veľká vec, zvýšiť na 2:1 po krásnom voleji z prvej od Kozára.

Slovenskí reprezentanti nadviazali na prvý polčas a po prestávke sa prezentovali ideálnym vstupom do druhého polčasu. Po góle Drahovského navýšili Slováci vedenie na 3:1. Tento skvelý futsalista dal ešte jeden gól v 28. minúte a zvýšil vedenie na fantastických 4:1 pre Slovensko. Chorváti už museli hrať vabank „odvolali“ gólmana a hrali s 5 mužmi v poli a našim chlapcom sa podaril dať ďalší kuriózny gól už na 5:1. Výsledok skorigoval Horvat, ktorý znížil na 5:2. Následne dalo Chorvátsko ešte jeden gól, no naviac sa už nezmohli. V závere sa už nič zaujímavejšie neudialo a Slováci vyhrali 5:3 a spoločne s Ruskom potupujeme zo skupiny C. Slovensko sa v ďalšej fáze stretne s víťazom skupiny D.

Dámy a páni nečakané je skutočnosťou, Slovensko sa predstaví medzi najlepšími 8 mužstvami šampionátu! Skvelé chlapci štvrťfinále je realitou!

Zdroj: Flashscore/futsal/ | Foto: Instagram/futsalslovakia.sk, Instagram/futsalslovakia.sk, Instagram/futsalslovakia.sk