Slovensko nedokázalo v záverečnom zápase 2. ročníka Ligy Národov UEFA zdolať Česko, ba priam naopak, podľahlo mu 0:2. Vzhľadom na triumf Izraelu by nám k záchrane nepomohlo ani víťazstvo a tak tentokrát už naozaj vypadávame do C-divízie. Ani tam to však nemusíme mať úplne ľahké.

V prvom ročníku sme v konkurencii Česka a Ukrajiny obsadili posledné miesto, no vďaka reorganizácii a rozširovaniu skupín sme si zachovali príslušnosť v druhej najvyššej divízii. Teraz sa už nič také nestane a môžeme sa len pripraviť na to, že od júna do septembra 2022 nás čaká šesť stretnutí v “Céčku”.

Dovtedy sa ešte uskutočnia preložené majstrovstvá Európy a odohráme aj kvalifikáciu o MS 2022, ktoré sa následne budú hrať v Katare v predvianočnom období. Behom týchto dvoch rokov sa pochopiteľne môže viacero našich hráčov rozlúčiť s reprezentáciou, môžu sa objaviť nové talenty, rovnako tak sa určite viaceré krajiny zlepšia či naopak zhoršia.

>>>Individuálne hodnotenia našich hráčov po prehre s Českom<<<

Duely proti špičkovým reprezentáciám sa nám ešte výraznejšie vzdialili…

Pozrime sa však na to, akí súperi nás budú čakať v 3. ročníku Ligy Národov UEFA, resp. na ktorých môžeme naraziť. Určite dostaneme jeden celok z druhých miest a jeden z tretích miest v C-divízii, zatiaľ čo z posledného koša to môže byť v túto chvíľu až šestica krajín, keďže štyri posledné tímy z C-divízie budú hrať ešte medzi sebou baráž. Väčšina súperov, na ktorých môžeme naraziť, sú futbalovo nie práve najvyspelejšie celky z bývalých sovietskych a juhoslovanských republík, no aj tie vedia byť najmä doma (a pred publikom) nepríjemné.

Rovnako ako my, v 1. koši budú Turecko, Severné Írsko a Bulharsko. Na tieto tímy avšak nemôžeme naraziť. Z 2. koša by sme ale mohli naraziť na bývalých európskych šampiónov z Grécka, ktorí tentokrát nepostúpili ani napriek jedinému inkasovanému gólu v šiestich zápasoch. V 3. koši by nás zase mohol potrápiť nepríjemný súper z Kosova, zatiaľ čo v poslednom by bolo azda najhoršie vyfasovať Kazachstan, ktorý je veľmi nepríjemný najmä v domácom prostredí. Naopak, najľahší los by bol asi Luxembursko, Azerbajdžan a Gibraltár.

Zloženie jednotlivých košov C-divízie pre 3. ročník Ligy Národov (2022/2023):

  • 1. kôš – Slovensko, Turecko, Severné Írsko, Bulharsko
  • 2. kôš – Luxembursko, Severné Macedónsko, Grécko, Bielorusko
  • 3. kôš: Azerbajdžan, Gruzínsko, Kosovo, Litva
  • 4. kôš: Faerské ostrovy, Gibraltár, Moldavsko/Kazachstan, Estónsko/Cyprus

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Wikipedia | Foto: Twitter, Facebook/Slovenský futbalový zväz