Tomu sa hovorí smola. Slovensko síce patrí medzi krajiny, v ktorých záujem o šport je, no nie sme dostatočne veľkým štátom na to, aby sme mohli patriť medzi športové veľmoci vo väčšom množstve športov. Verdikt medzinárodného olympijského výboru nás aj z toho dôvodu poriadne sklamal!

Na OH 2020 v japonskom Tokiu sa totižto neuskutoční súťaž deblkanoistov, v ktorej sme svetovou veľmocou. Naši reprezentanti Peter a Pavol Hochschornerovci v disciplíne C2 skončili na olympiádach v rokoch 2000, 2004 a 2008 zlatí, a v roku 2012 bronzoví. Ich nástupcami sa stali Ladislav a Peter Škantárovci, ktorí vybojovali zlato minulý rok v Rio de Janeiro. Slovensko tak prišlo o jednu z disciplín, ktoré majú u nás skutočne veľkú tradíciu a v ktorej sme mali takmer istú medailu.

Naopak, z dôvodu priblíženia športového sviatku mladým, pribudnú v Tokiu disciplíny, akými sú voľný štýl na BMX bicykloch či Street basket, teda basketbal troch proti trom na jeden kôš.

Slová úspešných slovenských kanoistov sú skutočne plné sklamania, pretože očakávajú, že po vyškrtnutí tejto tradičnej disciplíny z olympijského programu príde celkový úpadok tohto športu…

Zdroj: Ta3.com | Foto: Twitter