Slovenská futbalová reprezentácia nepredvádzala behom kvalifikácie o MS 2022 zlé výkony a viackrát sa od nej odvrátila šťastena. Sú pred ňou ešte dve stretnutia, no je isté, že neskončí na lepšom ako 3. mieste v relatívne hrateľnej skupine H. A teda, aj naďalej bude platiť, že MS 2010 sú jediné, na ktorých sme sa predstavili.

Čo to ale znamená pre slovenskú reprezentáciu? Teda okrem toho, že je to trošku sklamanie, keďže Rusko i Chorvátsko boli pre nás v súčasnosti hrateľnými súpermi, cez ktorých sa dalo kvalifikovať do Kataru? Môže to znamenať koniec jednej éry.

Zatiaľ je to z našej strany len špekulácia, no keďže nekvalifikovaním sa na šampionát končí jeden cyklus, je možné, že niektoré naše opory dajú po novembrovom dvojzápase reprezentácii zbohom. Kapitán Marek Hamšík, Juraj Kucka, Peter Pekarík či Tomáš Hubočan majú už minimálne 33 rokov a boli dlhodobo nenahraditeľní. A najmä prví traja sú stále našimi lídrami.

Nový cyklus, a síce ten s názvom EURO 2024, sa začne v júni 2022 Ligou národov UEFA, kde budeme len v C-divízii a následne bude pokračovať v roku 2023 kvalifikáciou o európsky šampionát v Nemecku. Behom záverečného turnaja už títo hráči budú mať 36 a viac rokov. Nech už sa rozhodnú akokoľvek, bude treba rešpektovať ich rozhodnutia, veď pre náš futbal toho urobili veľmi veľa a boli na všetkých troch šampionátoch (MS 2010, EURO 2016, EURO 2020).

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Facebook/Slovenský futbalový zväz