Už o pár hodín (20:45) čaká slovenskú futbalovú reprezentáciu v poradí už tretí zápas kvalifikácie o postup na Majstrovstvá sveta 2022. Po dvoch nečakaných remízach, budeme teraz v role outsidera, keď privítame Rusko. Skúsili sme sa pozrieť nato, ako by mohla vyzerať naša zostava.

Po poslednom tréningu je jasné, že Martina Dúbravku nepustí do bránky proti Rusku zranenie. Na jeho miesto tak pravdepodobne nastúpi Dominik Greif, keďže Dušanovi Kuciakovi 2 inkasované góly od trpaslíka z Malty na pohode určite nepridali a to aj napriek tomu, že za nich nemohol.

Stopérsku dvojicu by mohol opäť vytvoriť Milan Škriniar s Dávidom Hanckom, ktorý by tak vytvoril priestor na ľavej strane pre Martina Koscelníka, ktorý bol jeden z našich najlepších hráčov v zápase s Maltou. V spomínanom stretnutí síce nastúpil na pravej strane, ale tam by sa mal vrátiť Peter Pekarík.

V strede poľa by sme namiesto Patrika Hrošovského vyskúšali Jakuba Hromadu. Vedľa neho si môže svoje renomé z posledných duelov napraviť Juraj Kucka a tvorcom našich akcii by mal byť Ondrej Duda.

Na kraji ofenzívy by mohol opäť dostať priestor mladučký Tomáš Suslov, ktorý mal s Maltou viacero svetlých chvíľok. Podobne bol na tom Róbert Mak, ktorý by proti Rusom mal operovať na opačnej strane. Navyše má skúsenosti s tamojšou ligovou súťažou, veď pôsobil vo farbách Zenitu Petrohrad. Na hrot útoku by sme dali z pochopiteľných dôvodov Dávida Strelca.

Predpokladaná zostava Slovenska proti Rusku

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Facebook/Slovenský futbalový zväz, Chosen11.com