Po nevydarenom vstupe do kvalifikácie (remíza na Cypre 0:0), budú mať dnes v sobotu 27. marca 2021 slovenskí futbaloví reprezentanti šancu na reparát. O 20:45 totiž Slovensko hostí Maltu a my sme sa skúsili pozrieť nato, ako by mohla vyzerať základná zostava Štefana Tarkoviča.

Keďže maltský súper by mal byť z kategórie ešte nižšieho rangu ako Cyprus, tak predpokladáme zmenu na brankárskom poste. Martin Dúbravka by mohol dostať voľno, aby sa čo najlepšie (hlavne psychicky) pripravil na zápas proti Rusku a do bránky podľa nás nastúpi Dominik Greif.

V strede obrany by podľa nás mohol tréner vyskúšať dvojicu Martin ValjentMilan Škriniar. Na ľavý kraj defenzívy by sa tak posunul Dávid Hancko. Tomáš Hubočan by mohol podobne ako Martin Dúbravka dostať priestor na oddych. Na pravom kraji obrany by mohol Petra Pekaríka, ktorý sa musel vrátiť do Nemecka, nahradiť Martin Koscelník.

V strede zálohy už nemôže tréner počítať s kreatívnym Ondrejom Dudom a tak by mohol od začiatku dostať šancu Ján Greguš, ktorý vie vymyslieť kreatívnu kolmicu aj z väčšej vzdialenosti. Po jeho boku by nemal chýbať skúsený matador Juraj Kucka a defenzívnym štítom zálohy by bol Patrik Hrošovský.

Zmeny očakávame v ofenzívnom trojlístku. Na hrote by mohol v tomto stretnutí dostať možnosť mladík Dávid Strelec. Z krajných priestorov by ho podporoval Tomáš Suslov a útočnú trojicu by doplnil Róbert Mak. V tejto situácií by sa skvele hodil Lukáš Haraslín, avšak futbalista Sassuola vypadol z nominácia pre zranenie.

Predpokladaná zostava Slovenska proti Malte

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Chosen11.com, Facebook/SFZ