V sezóne 2022-23 s napätím sledujeme, či niekto zosadí Tomáša Tatara z postu už tradičnej jednotky v produktivite, zaujíma nás to, na aké méty dosiahne jednotka draftu Juraj Slafkovský a možno tajne veríme, že niekto strelí po šiestich rokoch zo Slovákov hetrik.

Aktuálne však zrejme nie je v silách žiadneho z našich hokejistov získať v jednom zápase v NHL šesť bodov. To je niečo, čo sa podarí aj najväčším hviezdam maximálne pár krát za život. Napríklad Jágrovi sa to podarilo trikrát, Ovečkinovi ani raz.

Štyria Slováci sa ale takýmto počinom pochváliť môžu, no, čo vás zrejme neprekvapí, ani jeden z nich už nie je aktívnym hráčom. Ktorým sa to teda podarilo?

Suverénom je v tomto ohľade Peter Šťastný, ktorému sa to podarilo štyrikrát, z toho raz získal 8 bodov, raz 7 bodov a dvakrát 6 bodov. Všetky tieto duely sa hrali v rokoch 1981-1982.

Dvakrát to zvládol jeho brat Anton, ktorý raz zaznamenal 8 bodov (v rovnakom zápase ako Peter) a raz 6 bodov. Dva 6-bodové zápasy má na konte aj Marián Gáborík a jeden Peter Bondra.

Posledným je, celkom pochopiteľne, Marián Gáborík, pričom bilanciu 5+1 si pripísal v drese Minnesoty pri triumfe na pôde NY Rangers 3:6. Prsty mal teda vo všetkých góloch. Dovedna teda slovenskí hokejist zaznamenali deväť 6+ bodových zápasov

Ako prídavok vám prezradíme, že práve 5-bodových večerov bolo dovedna 36 a okrem vyššie spomenutých hráčov také niečo majú vo svojom repertoári aj hokejisti ako Marián Hossa, Peter Ihnačák, Pavol Demitra, Žigmund Pálffy, Ladislav Nagy, Miroslav Šatan, Marián Šťastný a Jozef Stumpel. Naposledy to dokázal 18. januára 2011 Gáborík.

Nočná mora legendy NHL: Gáborík mu dal v zápase 5 gólov! (VIDEO)

Zdroj: Quanthockey | Foto: Twitter