Slovenské extraligové kluby sa celé roky potýkali s nie práve najvyššími návštevami, a tým logicky nižším príjmom zo vstupného a často aj zníženým záujmom sponzorov. Následne prišli dva roky obmedzení koronavírusom a opatreniami s ním spojenými a aktuálne majú zase hlavy v smútku z cien energií a pohonných hmôt.

Každopádne, i tak máme v našej lige stále obetavých funkcionárov a trénerov, ktorí sa snažia udržať určitý štandard. A aj vďaka nim máme v súťaži aj mnohé zaujímavé mladé tváre, ktoré sa bude oplatiť sledovať behom sezóny 2022-23. Pozrime sa na niekoľko z nich.

Matej Kašlík

20-ročná predsezónna posila Zvolenu má za sebou skúsenosti zo Švédska i zámoria, pričom v sezóne 2021-22 získal tento útočník 58 bodov v 60 dueloch v prestížnej kanadskej QMJHL. Okrem toho ste ho mohli zaregistrovať aj na juniorských MS, kde strelil tri góly. Vo Zvolene sa pri debute ujal gólom.

Ondrej Molnár

Len 17-ročný útočník Nitry má mať predpoklady na draft pre rok 2023, pričom v Nitre v neho veria a po tom, ako v predošlej sezóne získal len dva body v tridsiatich dueloch, ho teraz rovno zaradili do druhej formácie. Pozornosť na seba upútal, keď v sezóne 2019-20, behom ktorej oslávil 15. narodeniny, zaznamenal v dorasteneckej Extralige U18 v 46 dueloch 55 bodov.

Jakub Chromiak

V 16 rokoch patrí k najmladším obrancom, ktorý kedy nastúpili do našej Extraligy. Trenčiansky mladík si pritom vyskúšal túto súťaž už koncom predošlého ročníka. Väčšinu predošlej sezóny ale strávil v SHL v drese Dubnice, kde s hokejom začínal. Mladší brat Martina Chromiaka, ktorý už do NHL draftovaný je, patrí medzi ďalšie postavy, ktoré budú monitorované.

Roman Kukumberg

Syn 42-ročného bývalého reprezentanta, ktorý hrá stále aspoň v SHL za Trnavu, má len 17 rokov, no už si nachádza svoje miesto v drese Slovanu. V predošlej sezóne hral za jeho béčko a taktiež v projekte U18, pričom bol pomerne produktívny. V 14 rokoch žiaril v lige U18 a cez bod na zápas mal aj v sezóne 2019-20 vo fínskej lige do 16 rokov.

Alex Šotek

18-ročný mladík v drese Slovanu strelil dva góly už v predošlej sezóne a v tej aktuálnej si v prvom kole pripísal asistenciu. V minulej sezóne získaval body v béčku hrajúcom SHL, pôsobil aj v projekte U18 a Extraligu hral aj za rodný Poprad. Prvú skvelú sezónu zažil pritom už ako 13-ročný keď mal cez bod na zápas v lige U16.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Alex Šotek (@alex_sotek)

Sezóna 2022-23: Týchto 38 klubov bude hrať seniorsky hokej na Slovensku!

Zdroj: Športový Magazín, Eliteprospects | Foto: Instagram/M.Kaslik, Instagram/Alexsotek