peter sagan

Významné britské noviny The Guardian uverejnili obsiahly rozhovor s fenomenálnym slovenským cyklistom, v ktorom Peťo okrem iného bližšie opísal svoje stretnutie s pápežom.

Fenomenálny slovenský cyklista sa v januári tohto roku stretol vo Vatikáne na Námestí svätého Petra na generálnej audiencii s hlavou katolíckej cirkvy pápežom Františkom. Udalosť, ktorej sa zúčastnili okrem Petra aj jeho manželka Katarína, syn Marlon a rodičia, bola trochu zahalená tajomstvom.

Sledujte nás aj na Instagrame – TU

„Bol som veľmi šťastný, že som umožnil mojej mame sa stretnúť s pápežom. Bol to darček pre ňu. Pápežovi som dal bicykel, ktorý bol vyrobený špeciálne pre neho. Potriasť si ruku s pápežom nie je každodennou udalosťou,“ objasnil Sagan. A nebol by to on, keby nepridal vtipný komentár: „Myslím si, že byť pápežom je oveľa ťažšie ako byť cyklistom.“

Britský novinár Donald McRae bol zvedavý aj na Petrov názor ohľadom situácie Chrisa Frooma, ktorý pri dopingovej kontrole minulý rok na Vuelte dvojnásobne prekročil povolenú hladinu Salbutamolu, no stále môže pretekať. Sagan už začínal odpovedať, keď ho prerušil a zastavil človek z jeho tímu Bora-Hangsrohe, zodpovedný za komunikáciu s médiami. Podľa tímovej politiky cyklisti nesmú komentovať aféry svojich konkurentov, Petrov názor na Frooma tak nepoznáme.

Peter Sagan

Zdroj: Theguardian.com | Foto: YouTube, Wikimedia.org, Instagram, Twitter