Slovenský reprezentačný tím v hádzanej prehral prvý zápas na Majstrovstvách Európy, ktoré sa odohrávajú na Slovensku 25:35. Nevydarený zápas, ktorý prehrali zverenci trénera Petra Kukučku vysoko o 10 gólov však nezanechal na slovenskom tíme žiadne jazvy a do zápasu s Litvou vstúpili s čistou hlavou.

Pred dnešným zápasom vládla v Steel aréne vybičovaná atmosféra. Pre Slovensko mohol mať tento zápas prívlastok historický. V prípade výhry by to pre slovenský káder bola prvá výhra na majstrovstvách Európy.

Slovenskí chlapci si hneď zo začiatku držali trojbodové vedenie, ktoré vyšperkovali na konci polčasu až na vedenie o 7 gólov. Polčas skončil 15:8 a chlapci to mali nádherne rozbehnuté a povinnosť bola z polovice splnená. Aj v druhom polčase si chlapci vedenie držali, odstup bol stále 5-6 gólov, avšak Litovci to dokázali v jednej časti zápasu zdramatizovať, a vedenie stiahnuť len na 3 góly. Slovenskí bojovníci sa však stále burcovali, tréner zobral oddychový čas a dal zverencom tradičnú „hubovú polievku“. Tá mala svoj účel a chlapci znova svoje vedenie zveľadili na 5-6 gólov, ktoré vydržalo až dokonca a zápas skončil

Dámy a páni historický moment pre slovenskú hádzanú! Slovensko zaznamenalo svoju prvú výhru na Majstrovstvách Európy a do tabuľky si pripísalo 2 legendárne body! Slastný pocit umocňuje to, že sa to udialo na domácej pôde! Gratulujeme

Zdroj|Foto: Instagram/slovakhandball, Instagram/slovakhandball, Facebook/Slovak Handball Federation