V čase koronakrízy, kedy sme svoj bežný život museli prispôsobiť karanténnym opatreniam, prerušiť kontakty, prestať chodiť do práce a doslova zmeniť každodenné návyky, sa nejako učíme prežívať. Ak aj vám chýba fitko a máte pocit, že ste za tých pár týždňov pribrali tak 230 kíl, ste na správnej adrese. 

Kristína začala s aktívnejším cvičením ešte v roku 2013, odvtedy sa mu venuje naplno. Na sociálnych sieťach má tisícky fanúšikov, ktorí na ňu nedajú dopustiť, pomáha im získať telo snov. Študentka kondičného trénerstva v Banskej Bystrici navyše rozbehla nový projekt s webovou stránkou a e-bookom, ktorým objasní všetko ohľadne stravovania, pohybu, kalórií a diét.

Celá myšlienka o tomto projekte vznikla veľmi spontánne už takmer pred rokom. Všetko však súvisí s mojimi začiatkami v cvičení v roku 2013. Práve môj príbeh ma inšpiroval pomáhať ostatným. Už ako 16-ročná som prvýkrát vstúpila do posilňovne, a to len vďaka môjmu terajšiemu snúbencovi a sestre, ktorí ma zavolali ísť cvičiť s nimi. Ja, ako úplný laik, som sa veľmi bála a hanbila sa cvičiť medzi ľudmi, no nejakým spôsobom sa im podarilo prehovoriť ma. A tento deň mi zmenil celý život. Od toho momentu som vedela, že toto je cesta, ktorou chcem ísť. Nebolo to jednoduché, o cvičení a stravovaní som nevedela vôbec nič, všetko som sa učila od sestry a snúbenca. Časom som si uvedomila, že ak chcem napredovať, musím sa začať učiť viac. A tam to začalo,” objasňuje začiatky svojej cesty.

 

Rozpráva aj o sledovaní nezmyselných stránok propagujúcich nízkosacharidové a komerčné diéty, tie však spôsobili viac škody ako úžitku. “V tej dobe som si myslela, že všetko, čo nájdem na internete je sväté a musí to byť pravda. A tak som postupne vyradila z jedálnička pečivo, maslo, omáčky, cestoviny, lebo som si myslela, že sa z toho priberá – veď tak sa to písalo v najnovšom článku o super účinných diétach! Samozrejme, že sa mi podarilo chudnúť, pretože som jedla menej ako moje telo vydalo. Bolo to ale strašné a veľmi ma tá jednostranná strava ubíjala,” spomína.

Taktiež hovorí o tom, ako pri diétach trpela, ako nechcela chodiť von, ako sa bála, že čo i len troška poruší jedálny plán. Neskôr ale pochopila, že žiadna potravina nemôže za to, že priberáme. “Môže za to vyšší kalorický príjem ako výdaj. A to veľa ľudí nevie,” vysvetľuje.

Instagram si vytvorila len pre zábavu, no postupne sa jej podarilo vybudovať si celkom slušnú základňu fanúšikov, aj keď ako sama tvrdí, nie je to pre ňu prioritou.

Ako vznikol jej slávny e-book?

“Minulé leto mi však prišla na um myšlienka, vytvoriť e-book, kde ponúknem moje rady a skúsenosti každému, kto by potreboval pomôcť pohnúť sa z miesta. Predstava, že tie ženy a dievčatá trpia rovnako ako ja kedysi, mi naháňala mráz po chrbte. A tak som všetok svoj voľný čas venovala tvorbe prvého e-booku. Trvalo veľmi dlho kým sa mi podarilo vyšperkovať ho tak, aby mu rozumel úplne každý,” opisuje začiatky prípravy.

Pozitívne ohlasy na seba nenechali dlho čakať, sympatická hnedovláska tak konečne videla ovocie svojej práce. “Ten pocit sa nedá len tak opísať. Keďže je mojim snom živiť sa tým, čo aj študujem, rozmýšľala som, ako to celé opäť niekam posunúť. A tak vznikla myšlienka založiť svoju vlastnú webovú stránku, vylepšiť e-book najviac, ako sa len dá a ponúknuť ľuďom niečo navyše – moje poradenstvo a služby.”

A čo je motiváciou pre ňu?

Svojím rodičom chce skrátka vrátiť to, čo do nej dali. “Možno to niekomu pripadá ako blbosť, ja sa im chcem odvďačiť za skvelé detstvo. Je to moja motivácia. Mám v hlave vnútorný hlas, ktorý ma poháňa vpred, keď sa cítim zle alebo sa mi nechce. Určite si mnoho ľudí myslí, že som len zase jedna z tých, ktoré sa len predvádzajú na instagrame a súdia ma podľa vzhľadu. Už som si na to celkom zvykla. Ale pravda je taká, že na Instagrame vidia asi 5% môjho života, tú drinu nik nevidí. Denne pracujem od rána aj do noci,” vysvetľuje.

A čo nájdete v jej e-booku?

Na stránke tinkamotivator.sk momentálne nájdete 50-stranový e-book, plný relevantných a kvalitných informácií, čerpaných z jej osobných skúseností a odbornej literatúry. Tento e-book by mal každého, kto si ho prečíta, naučiť stravovať sa s radosťou, bez výčitiek a bez hladovania.

Je vhodný rovnako pre ženy, tak aj pre mužov. “Obsahuje aj moje jednoduché a skvelé recepty, ktoré pravidelne ukazujem aj na instagrame. Ľuďom treba ukázať to, že nesmú veriť každému článku na internete, či každej reklame v televízii,” objasňuje.

“Veľký problém je aj Instagram samotný, kde niektorí s veľkou sledovanosťou propagujú produkty a služby, ktoré z ľudí iba ťahajú peniaze. Vždy, keď vidím u niekoho slovo DETOX, chytám sa za hlavu. Horšie je, že ľudia nevedia, že ten produkt im vôbec nepomôže. Nehovoriac o tom, že stále je tu mnoho „trénerov a odborníkov na výživu“, ktorí svojimi nezmyselnými jedálničkami ničia zdravie ľudí. Preto ponúkam svoj e-book, kde ľuďom otváram oči.”

Ďalšou veľkou novinkou, ktorú sympaťáčka nedávno spustila, spolu s webom, je V.I.P. online poradenstvo, do ktorého má prístup každý, kto si zakúpi e-book. “Zahŕňa moju nonstop podporu PRE KAŽDÉHO MAXIMÁLNE INDIVIDUÁLNE! V.I.P. klienti zároveň získavajú členstvo v mojom druhom profile, ktorý je súkromný a je určený IBA pre V.I.P. klientov.”

Čo je obsahom tohto profilu?

Môžete v ňom vidieť inšpirácie na tréningy s dôkladne vysvetlenou technikou prevedenia, každý deň vyberá Tinka rôzne témy z oblasti cvičenia, stravy a doplnkov, regenerácie a zdravia, ktorým sa do hĺbky venuje.

Klienti taktiež majú možnosť vyberať si témy, ktoré ich zaujímajú a zároveň sa môžu tešiť aj na rôzne súťaže. “Môžu sa so mnou poradiť aj telefonicky a pevne verím, že budú spokojní, som vďačná za každého jedného! A ako bonus som si pre prvých záujemcov pripravila k objednávke druhý e-book s celým zásobníkom cvičení na krásny a pevný zadok úplne zadarmo, ktorý bude čoskoro tiež v predaji. Táto špeciálna akcia bude trvať už iba 10 dní,” dáva do pozornosti všetky novinky.

NAJLEPŠIU PREMENU ZHODENIA AŽ 30-TICH KÍL SI POZRITE >>>TU<<<

Tinka si len ŠPECIÁLNE pre desiatich najrýchlejších čitateľov Športového magazínu pripravila skvelú AKCIU – Kupón s 33% zľavou – tinkamotivator33 – ktorú si môžete uplatniť pri objednávke e-booku. Objednávajte >>>TU

Foto: Instagram/ tinka_motivator