Nielen predkolá, ale aj skupinové fázy všetkých troch európskych pohárov (až na duel Tottenham vs. Rennes) sú minulosťou. Spomedzi kvarteta slovenských účastníkov v pohárovej Európe neostáva pre jarnú časť žiaden, no aspoň bratislavský Slovan pomerne príjemne prekvapil a ukázal, že dokáže hrať vyrovnané partie aj s kvalitnými súpermi.

Koľko peňazí ale slovenské kluby zinkasujú za ich jesenné pôsobenia od organizácie UEFA? Celková suma sa tentokrát vyšplhala na 7 849 500 eur. Najväčším podielom sa pričinil pochopiteľne Slovan, keďže ako jediný hral skupinovú fázu Konferenčnej ligy. Na jeho konto má teda pribudnúť podľa oficiálnych zdrojov, ktoré uvádzajú výšky odmien, čiastka 5 399 500 €, čo na slovenské pomery rozhodne nie je zlé.

A čo ďalšie kluby? Futbalisti MŠK Žilina, ktorí dokráčali až do play-off o skupinovú fázu tretej európskej súťaže, kde však s Jabloncom prehrali dvojzápas vysoko 1:8 (1:5, 0:3), zarobili svojmu klubu 1 150 000 eur, trnavský Spartak ako účastník 3. predkola obdrží 850 000 eur a DAC Dunajská Streda za účasť v 2. predkole uvidí 450 000 eur.


Zdroj: Football-coefficient.eu | Foto: Twitter/ŠK Slovan Bratislava